Ochrona danych

Przed podaniem danych prosimy o zapoznanie się z Polityką prywatności Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Wypełnienie formularza rejestracyjnego oznacza wyrażenie zgody na jej postanowienia.

Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Przemysł chemiczny w świetle najnowszych konkluzji BAT

Wizyta miała na celu zapoznanie się - od strony teoretycznej - z obowiązującymi regulacjami w zakresie wielkotonażowej produkcji chemii organicznej i nieorganicznej, jak też - poprzez spotkania i rozmowy z pracownikami działów technologicznych oraz ochrony środowiska w odwiedzanych zakładach - sprawdzenie zakresu ich stosowania w instalacjach przemysłowych.

Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość m. in. zapoznać się z działalnością zakładu Goodrich Aerospace, którego produkcja wykorzystywana jest w branży kosmicznej i lotniczej. Stopień złożoności procesu produkcyjnego ma swoje przełożenie na ścisłe przestrzeganie licznych europejskich, amerykańskich oraz zakładowych norm ochrony środowiska. Zakład posiada też szereg stosownych pozwoleń na prowadzenie tego szczególnego rodzaju działalności. Z kolei wizyta w Sanok Rubber Company pokazała, na jakich zasadach może bezpiecznie funkcjonować zakład, przez teren którego przepływa istotny dopływ Wisły, jakim jest rzeka San. W Orion EC uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznać się z problemami funkcjonowania zakładu ulokowanego na gruntach, które od prawie stu lat narażone są na skażenia związkami ropy.

Konkluzje z tych spotkań oraz pozyskane doświadczenia zostaną wykorzystane przez uczestników wizyty w ich pracy zawodowej, zarówno w urzędach marszałkowskich, jak i regionalnych dyrekcjach ochrony środowiska.

Galeria zdjęć

Kalendarium
Netletter
 

Skorzystaj z możliwości otrzymywania najnowszych informacji Sieci.

Dodaj e-mail do listy otrzymujących Netletter o Sieci.

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013

Copyright © 2013 GDOŚ. Wszystkie prawa zastrzeżone.