Ochrona danych

Przed podaniem danych prosimy o zapoznanie się z Polityką prywatności Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Wypełnienie formularza rejestracyjnego oznacza wyrażenie zgody na jej postanowienia.

Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Wizyta Grupy Roboczej ds. Pozwoleń Zintegrowanych na Podkarpaciu

Wizyta miała na celu zapoznanie się - od strony teoretycznej - z obowiązującymi regulacjami w zakresie wielkotonażowej produkcji chemii organicznej i nieorganicznej, jak też - poprzez spotkania i rozmowy z pracownikami działów technologicznych oraz ochrony środowiska w odwiedzanych zakładach - sprawdzenie zakresu ich stosowania w instalacjach przemysłowych.

 
Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość m.in. zapoznać się z działalnością zakładu Goodrich Aerospace, którego produkcja wykorzystywana jest w branży kosmicznej i lotniczej. Stopień złożoności procesu produkcyjnego ma swoje przełożenie na ścisłe przestrzeganie licznych europejskich, amerykańskich oraz zakładowych norm ochrony środowiska. Zakład posiada też szereg stosownych pozwoleń na prowadzenie tego szczególnego rodzaju działalności. Z kolei wizyta w Sanok Rubber Company pokazała, na jakich zasadach może bezpiecznie funkcjonować zakład, przez teren którego przepływa istotny dopływ Wisły, jakim jest rzeka San. W Orion EC uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznać się z problemami funkcjonowania zakładu ulokowanego na gruntach, które od prawie stu lat narażone są na skażenia związkami ropy.
 
Konkluzje z tych spotkań oraz pozyskane doświadczenia zostaną wykorzystane przez uczestników wizyty w ich pracy zawodowej, zarówno w Urzędach Marszałkowskich, jak i Regionalnych Dyrekcjach Ochrony Środowiska.
Kalendarium
Netletter
 

Skorzystaj z możliwości otrzymywania najnowszych informacji Sieci.

Dodaj e-mail do listy otrzymujących Netletter o Sieci.

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013

Copyright © 2013 GDOŚ. Wszystkie prawa zastrzeżone.