Ochrona danych

Przed podaniem danych prosimy o zapoznanie się z Polityką prywatności Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Wypełnienie formularza rejestracyjnego oznacza wyrażenie zgody na jej postanowienia.

Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Hałas drogowy, kolejowy i lotniskowy tematem wizyty w Gdańsku

Grupa Robocza ds. Hałasu miała okazję zapoznać się w dniach 7-9 października 2019 r. z doświadczeniami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, a także Miast Gdańska oraz Sopotu, w działaniach związanych z redukcją hałasu, pochodzącego głównie ze źródeł związanych z transportem.

W trakcie pobytu na Pomorzu uczestnicy prac grupy mieli okazję zapoznać się zarówno z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, stosowanymi w pomiarze hałasu, jak i wprowadzonymi oraz planowanymi do wprowadzenia zmianami w Prawie ochrony środowiska. Najwięcej zainteresowania wywołało w tym zakresie brzmienie art. 378 ust 2., zmienionego podczas ostatniej nowelizacji Prawa, a zwłaszcza kwestia prowadzenia postępowań wobec terenów należących do PKP.
 
Ponadto grupa spotkała się z przedstawicielami portu lotniczego w Gdańsku, którzy przedstawili swoje doświadczenia związane z rozbudową lotniska i wynikającymi z tego powodu kwestiami ochrony przed hałasem okolicznych zabudowań. Z kolei w Sopocie przedstawiciele Urzędu Miasta zapoznali uczestników wizyty z problemami uciążliwości hałasowej, które zgłaszają mieszkańcy terenów zaliczanych do uzdrowiskowych. Wszystkie poczynione ustalenia, jak i sugerowane działania, maja znaleźć się w konkluzjach prac grupy za rok 2019.

Kalendarium
Netletter
 

Skorzystaj z możliwości otrzymywania najnowszych informacji Sieci.

Dodaj e-mail do listy otrzymujących Netletter o Sieci.

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013

Copyright © 2013 GDOŚ. Wszystkie prawa zastrzeżone.