Skip Ribbon Commands
Skip to main content
                                       

Wizyta Grupy Roboczej ds. Pozwoleń Zintegrowanych na Podkarpaciu

Wizyta miała na celu zapoznanie się - od strony teoretycznej - z obowiązującymi regulacjami w zakresie wielkotonażowej produkcji chemii organicznej i nieorganicznej, jak też - poprzez spotkania i rozmowy z pracownikami działów technologicznych oraz ochrony środowiska w odwiedzanych zakładach - sprawdzenie zakresu ich stosowania w instalacjach przemysłowych.

 
Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość m.in. zapoznać się z działalnością zakładu Goodrich Aerospace, którego produkcja wykorzystywana jest w branży kosmicznej i lotniczej. Stopień złożoności procesu produkcyjnego ma swoje przełożenie na ścisłe przestrzeganie licznych europejskich, amerykańskich oraz zakładowych norm ochrony środowiska. Zakład posiada też szereg stosownych pozwoleń na prowadzenie tego szczególnego rodzaju działalności. Z kolei wizyta w Sanok Rubber Company pokazała, na jakich zasadach może bezpiecznie funkcjonować zakład, przez teren którego przepływa istotny dopływ Wisły, jakim jest rzeka San. W Orion EC uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznać się z problemami funkcjonowania zakładu ulokowanego na gruntach, które od prawie stu lat narażone są na skażenia związkami ropy.
 
Konkluzje z tych spotkań oraz pozyskane doświadczenia zostaną wykorzystane przez uczestników wizyty w ich pracy zawodowej, zarówno w Urzędach Marszałkowskich, jak i Regionalnych Dyrekcjach Ochrony Środowiska.
Calendar
Netletter
 

Take the opportunity to receive the latest information about Network.

Add your e-mail address to the list of Netletter users.

Portal co-financed by the European Union under the Operational Programme Technical Assistance 2007-2013

Copyright © 2013 GDOŚ. All right reserved.